Neler Yapabilirsiniz

Gode Cengiz Büstü

1943 yılında dünyaya gelen Cengiz Kocatoros, ya da diğer adıyla Gode Cengiz, Karşıyaka eşrafınca hem sevilen hem de sayılan ender futbolculardandır.Yeşil sahalarda koşturduğu, Karşıyaka ve Altınordu formasını giydiği zaman tribünleri coşturan, Karşıyaka'ya sembol olan Gode Cengiz adını Türk futboluna altın harflerle yazdırdı. KSK'nin diğer birçok yıldızı gibi Karşıyaka Lisesi'nde yetişen sporcu, o dönemde güçlü yapısı ve kafa golleriyle sivrildi ve kısa sürede lise takımının değişmez oyuncusu oldu.

KSK Genç Takımı'nda kısa bir zamanda öne çıkan Cengiz Kocatoros, Genç Milli Takımı'nda değerli oyuncuları arasında yer aldı. Futbola başladığı ilk günden itibaren alkışlanan oyununun yanı sıra kişiliği ile de öne çıkan Gode Cengiz, milli formayı taşımanın onurunu da yaşadı. 27 yıl futbol oynadığı KSK'ye menajer olarak da hizmet verdi.

Büyük futbolcu, 23 Haziran 1985 günü Çeşme'deki yazlığında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata çok genç yaşta veda etti. Adına Bostanlı'da bir park açılan futbolcunun KSK standında da bir büstü bulunmaktadır.