Kurumsal

Başkanın Mesajı


Tarihin ve coğrafyanın bağışladığı eşsiz güzellik ve birikimlerin üstüne, insan ve yaşam kalitesini ekleyen Karşıyaka, her açıdan benzersiz bir kenttir. Görevimiz bu tanıma yakışır bir yerel yönetim anlayışı ve uygulamalarıyla, Karşıyaka’yı gelecek kuşaklara onurla taşımak, bu uğurda bıkmadan çalışmaktır. Önümüzdeki beş yıl, bu duruşumuzu nitelikli ve kalıcı işlerle kanıtlamanın coşkusu ve kararlılığıyla yaşanacaktır.

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve büyük emanetimiz Zübeyde Hanım’ın çocukları olarak, çağdaşlıktan, akıldan, bilimden, sanattan ve bizi biz yapan değerlerimizden asla ödün vermeyeceğiz. Kaf Sin Kaf ruhumuz, yaşamı her alanıyla kucaklayan “Biz büyük bir aileyiz” bilincimiz ve demokrasiye sonsuz bağlılığımızla, aldığımız nöbete yakışmanın gayreti içinde olacağız. Şeffaflık, hesap verebilirlik, sürdürülebilirlik, üretimde ve paylaşımda tam eşitlik, yerel yönetim anlayışımızın önsözüdür.

En büyük güvencemiz barışımız, samimiyetimiz, hoşgörü ve imece ruhumuzdur. Çağdaş kent ve kentlilik bilincimizle, emeğe, doğaya, bizi var eden renklerimize saygımızla genç kuşaklara örnek olacağız. Çünkü biz, Karşıyaka’nın onurlu tarihini bu bilinçle yazan nice değerin mirasçılarıyız. Hepsinin önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.

Değerli hemşerilerimi bu duygu ve düşüncelerin paydaşlığına ve bu uğurda gösterilecek çabaların yol arkadaşlığına davet ediyorum. Karşıyakalılık Ruhu, ancak bu duruş ve çalışkanlıkla var edilip yaşanabilir.

Sizleri en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla.

Dr. Cemil TUGAY

T.C. Karşıyaka Belediye Başkanı